Překvapivé nápady na malování stěn

Rychlé stylové osvěžení domova nejsnadněji a cenově výhodně zajistíte překvapivými nápady na malování stěn. Potřebujete jen volné odpoledne, ochrannou fólii, váleček, štětec, malířskou pásku, novou kolekci barev JUPOL Trend a nápady. O ty se tentokrát postarala architektka a autorka blogu Kitchy Word, Nina Štajnar.

Architektka Nina Štajner říká, že nadšenci, kteří pravidelně sledují trendy v oblasti zařízení interiérů, si všímají, že barevné trendy se mění prakticky ze sezóny na sezónu, a nejjednodušší je držet s nimi krok díky volbě malířských barev JUPOL Trend. Aktualizovaná kolekce barev JUPOL Trend se pyšní 18 novými, již připravenými odstíny podle poslední módy a novým obalem. Jedno vědro postačuje na vymalování přibližně 20m2 stěnové plochy a barva působí na pohled velmi pěkně již po prvním nanesení. Domácí kutily potěší i skutečnost, že barvy JUPOL Trend jsou připraveny k okamžitému použití.

Při rozhodování pro stylové osvěžení domova si obvykle přejeme co největší změnu s co nejmenším úsilím. Malování celé místnosti zní možná skutečně jako trochu náročnější projekt, proto raději přemýšlíme o malování menších ploch, není se však nutné omezovat jen na malování jedné stěny... Dáme klidně volný průchod fantazii a trochu se osmělíme.  K tomuto účelu připravila Nina Štajner několik extravagantnějších nápadů, pomocí nichž můžete zdi namalovat jen částečně, a přesto vdechnout místnosti nový život. Nina Štajner se s námi podělila i o malé tajemství: k realizaci většiny následujících nápadů postačí jedno jediné vědro nejoblíbenějšího odstínu JUPOL Trend

Ve větší společné obývací místnosti můžeme jednotlivé funkční zóny oddělit pomocí malířských barev. Na této fotografii můžeme vidět, jak je pracovní kout v obývacím pokoji zdůrazněn modře natřenou stěnou. 

Místo celé stěny můžeme natřít pouze její část a vytvořit tak opravdovou uměleckou malbu. Žlutý kruh z fotografie připomíná slunce a do ložnice vnese dynamiku.

Příliš velké plochy tmavých barev místnost zatíží a zdánlivě zmenší. Pokud si v místnosti přesto přejeme tmavší barvy, můžeme se rozhodnout pro pruhované vymalování. Pruhy různých šířek rozbijeme monotónnost, vyplatí se však mít na mysli skutečnost, že vertikální pruhy místnost opticky zvýší a zúží, horizontální sníží a rozšíří.

Zcela změnit podobu místnosti, která je zařízena esteticky neutrálně, můžeme díky svěžím malířským barvám. Kombinace růžových a oranžových stěn přidá jídelně skandinávského typu hravost a teplo.

Část stěny, která je náchylnější na opotřebení, natřeme tmavší barvou, na které jsou menší oděrky a nečistoty méně viditelné. Nepřesné ukončení barevné linky zdůrazní nekonformní charakter místnosti.

Silně chromatické barvy jsou ve velkém množství příliš dominantní a pichlavé pro oči. Doma je proto raději aplikujeme v menší míře a vymalujeme jimi pouze části stěn. K zajištění jednotnosti interiéru volíme odstíny, které jsou kompatibilní s prvky nábytku.

Barva na površích s různými texturami zazáří ve zcela jiném světle. Pro překvapivý efekt se stejným barevným odstínem pustíme do malování jak hladké stěny, tak strukturovaného povrchu a také na dřevěnou podlahu použijeme krycí barvu na dřevo JUBIN Decor universal v odpovídajícím odstínu. 

Při navrhování designu místností často zapomínáme na stropní povrchy. Zkusme si na nich pohrát se zajímavou barvou nebo kombinací více odstínů!

U živějších barevných tónů mají velký efekt již menší barevné plochy, jako je například barevný pruh, který kopíruje linku dveří!

Pokud se v rodině nemůžeme dohodnout na použití jedné barvy, můžeme zvolit kombinaci několika kompatibilních odstínů.

Více zajímavých témat architektky Niny Štajner můžete najít na jejím blogu Kitchy World.

 

 

 

 

 

 

 

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz