DECOR Spatolato (Marmorin)

Technikou SPATOLATO získáme vzhled přírodního kamene s lomenými plochami. Přírodní mramor je poloprůsvitný kámen, barevnost mu dodávají především různé minerální příměsi. Širokým výběrem odstínů se můžeme přiblížit požadovanému tónu, technikou SPATOLATO pak také přírodní struktuře mramoru.

Technika DECOR Spatolato
DECOR Spatolato
Příprava a postup aplikace

PŘÍPRAVA PODKLADU

  1. Podklad: pevný, suchý, bez mastných skvrn a jiných nečistot.
  2. Vyrovnání: tmelem JUBOLIN v tenké vrstvě. Zaschlý povrch zbrousíme, prach ometeme. Postup dle potřeby opakujeme.
  3. Penetrace: AKRYL Emulze : voda (1 : 1).

 

POSTUP APLIKACE

Nanesení Marmorinu:

nerezovou špachtlí. Velikost nanášené plochy 0,5 - 1 m2. Délka tahů špachtle ~10 cm. Tloušťka vrstvy 0,1 - 0,2 mm. Malé množství Marmorinu »roztíráme« v tenké vrstvě všemi směry. Důležité je dodržet směr práce, protože pokud vytváříme vzor od shora dolů, je vzhled »ostřejší« než při nanášení Marmorinu zdola nahoru.

Druhá a třetí vrstva Marmorinu:

se nanáší stejným způsobem na zaschlou předchozí vrstvu (po 3 - 6 hodinách, dle tloušťky vrstvy). Dle potřeby povrch zaschlé první a druhé vrstvy jemně přebrousíme brusným papírem zrnitosti 320 a očistíme od prachu.

Vyleštění povrchu:

benátským hladítkem v době, kdy už je Marmorin zcela suchý (po 3 - 6 hodinách, dle tloušťky vrstvy). Provádíme dlouhé tahy všemi směry. Úhel mezi hladítkem a povrchem by měl být 45° a postupně ho zvyšujeme, stejně jako tlak na hranu hladítka. Požadovaný vzhled charakterizuje kontrast mezi místy se silnější vrstvou Marmorinu, která ztmavnou, jsou lesklá a získají větší dojem hloubky, a místy se slabší vrstvou, která jsou světlejší a více matná.

Ochranný nátěr Marmorin shine:

naneseme hadříkem ze syntetických vláken a ihned vyleštíme do vysokého lesku. Pro dokonalou ochranu postup opakujeme 2x. Alternativně lze místo Marmorin shine použít Glamour nanesený celoplošně benátským hladítkem.

Nářadí a materiál

NÁŘADÍ

  • příprava podkladu: nerezové hladítko, nerezová špachtle, bruska, brusný papír 120 - 150, malířský váleček
  • nerezové benátské hladítko (se zaoblenými rohy)
  • brusný papír ~320
  • hadřík ze syntetických vláken

 

MATERIÁL

JUB Design Studio

VSTUPTE

Barevný vzorník

PROHLÉDNĚTE SI
Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz