Jednotónová neboli monochromatická harmonie

Když se rozhodujete, jakou barevnou kombinaci použijete pro svůj domov, je dobré brát v úvahu kromě stěn také nábytek, podlahové krytiny, dekorace, závěsy, svítidla a podobně.

Zvolíte-li monochromatickou barevnou paletu, zkombinujete všechny uvedené prvky bez větších problémů.

Jak funguje monochromatické barevné schéma?     

  • Nejprve vyberte jednu základní barvu, která se stane esencí nově koncipovaného prostoru.
  • Poté přidejte ještě nejméně dva odstíny vycházející ze stejného barevného tónu. Přidejte barvu, která bude o odstín lehčí, respektive světlejší, než základní barva, a jednu barvu, která bude tmavší, respektive hlubší, než obě ostatní.

Protože všechny odstíny vycházejí z jediné barvy, snadno dosáhnete jejich souladu v prostoru.

Monotónnost jednobarevného prostoru můžete rozbít doplněním vzorů a textur.

Jednobarevné prostředí je vhodné zpestřit dřevěným nábytkem, který převládající šedý odstín decentně prohřeje.

Použití několika různých textur a vzorů ze stejné barevné skupiny je nejsnadnější a často i nejlevnější způsob, jak prostor vizuálně ozvláštnit.

Ozdobné polštáře a vlněná deka mohou jednoduchým způsobem oživit jednobarevnou sedací soupravu a jídelní stůl a dřevěné doplňky zútulní bílou kuchyň.

Fialové monochromatické schéma působí uceleným dojmem. Světlé parkety a pastelové doplňky prostor odlehčují a zabraňují dojmu přesycenosti.

Monochromatickou barevnou paletu lze doplnit jinou neutrální barvou. Bílo-černé akcenty propůjčují prostoru eleganci a nádech klasiky.

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz