Apricot dream je barvou roku 2024 společnosti JUB

Minulost si obvykle chceme zapamatovat pro její nejkrásnější okamžiky. Vedou nás, inspirují, motivují... abychom v budoucnu dosahovali svých cílů s větším zápalem a nadšením. Pro rok 2024 jsme se v JUBu nejvíce inspirovali odstínem Apricot dream (ve vzorníku JUB Favourite feelings má označení 370C), který nám připomíná propracovanost interiérů 90. let, kdy dominovaly meruňkové tapety, závěsy, koberce a právě takové fasády. S odstínem 370C nejen zavzpomínáme na minulost, ale také budeme náledovat nejnovější trendy, které meruňkový odstín opět řadí na samý vrchol mezi barvami.

Meruňková barva bývala mimořádně oblíbená jak v módním průmyslu, tak v interiérech a exteriérech. To je příběh psaný barvou roku 2024 - Apricot dream. S ní zavzpomínáme na minulé doby, kdy čas plynul pomaleji, jedli jsme lokální a sezónní potraviny, kdy jsme měli více času na přátelství a rodinu, více jsme si povídali, vzájemně se naslouchali a byli více propojeni. Vzpomínáme na doby, kdy jsme utráceli méně, ale kupovali kvalitnější produkty. Vykouzlíme atmosféru doby, kdy byl život z mnoha pohledů „jednodušší“ či uvolněnější. A meruňková je k tomu ideální…

Je to teplá, atraktivní a uklidňující barva, takže si ji často spojujeme s pohodou a harmonií. Působí uvolňujícím dojmem na tělo i mysl, proto se výborně hodí do prostředí pro relaxaci a meditaci. Symbolizuje lásku, náklonnost, vřelost a svou jemností a něhou připomíná dětskou nevinnost. Vytváří v místnosti pozitivní energii a pomáhá odstraňovat negativní pocity. Je ideální do malých, tmavých prostorů nebo na sever orientovaných místností, protože světlou meruňkovou barvou můžeme oživit stěny a dodat místnostem po celý rok iluzi prosluněnosti.

Svěžest, teplo a měkkost ve všech podobách

Meruňkovou lze snadno kombinovat s mnoha dalšími odstíny a přinést tak do místnosti různé emoce a pocity. Například kombinace meruňkové s teplým pastelovým odstínem nebo odstíny bílé vytváří pohodové a uvolňující prostředí, uklidňuje oči, navíc se s ní snadno pracuje. Pokud chcete začlenit barvu meruňky do stávajícího prostoru, pak volte místnosti s hnědými, béžovými a krémovými podtóny, které budou dobrým výchozím bodem pro vytvoření svěží a nadčasové atmosféry.

  

Dva příbuzné odstíny ze stejného spektra barevné škály (např. meruňková a oranžová) působí v místnosti vždy sladěně a elegantně. Různé odstíny oranžové vytvářejí v místnosti hravé kontrasty, které rozbíjejí monotónnost.

Kontrast, hloubka a známost

Odstín Apricot dream vytváří ostrý barevný kontrast s černými detaily. Umožňuje variabilní úroveň světlosti a je oblíbený zejména v interiérech, kde převládá japonský styl. Černé prvky přitahují pozornost, zatímco světlé povrchy v meruňkové barvě dodávají jemnost. Pro vytvoření kontrastu lze v místnosti kombinovat meruňkový odstín také s modrou nebo zelenou. Tato kombinace je ideální pro nalezení vyvážené světlosti a zvětšení hloubky místnosti.

Odstíny šedé jsou v moderních interiérech mimořádně oblíbené, ale šedo-bílé schéma může působit místy až příliš chladně, proto potřebuje oživení. Odstín Apricot dream je ideální kombinovat s různými šedými tóny, protože oteplí a zjemní jednotvárný prostor a zároveň mu vdechne více domácký vzhled.

Takže abychom to shrnuli... meruňková je všestranná barva. Svojí povahou zjemňuje i ty nejhrubší povrchy, nejostřejší linie a vytváří nostalgický most do minulosti. S ní si v JUBu připomeneme vše dobré, co nám historie zanechala. Zároveň budeme s její pomocí psát nové příběhy a vytvoříme modernější verze starých uměleckých děl.

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz