Architektka Nina Štajner doporučuje…

Dekorativní úpravy vnitřních povrchů s funkčním účinkem by Nina Štajner

Architektka a bytová designérka Nina Štajner ve své domácnosti pomocí funkčních barev JUB vytvořila rychle a snadno stěnu, na kterou si teď píše poznámky a připíná magnetické rámečky pro polaroidové fotografie rodiny.

Chtěli byste něco takového zkusit také u vás doma?

  

Povrch stěny, na který je možné něco připnout nebo napsat rychlý vzkaz, je vítaný jak doma, tak v restauraci, konferenční místnosti, ve škole nebo školce. Do vytvoření funkční stěny se můžeme pustit s pomocí speciálních barev JUB, které umožňují přípravu magnetického povrchu nebo popisování křídou.

"Na takové stěně můžeme bez omezení projevovat svoji kreativitu. A realizace je poměrně snadná: zapotřebí je pouze nanesení dvou vrstev DECOR Magnetic base, potom dvou vrstev DECOR Magnetic paint a nakonec dvou vrstev DECOR Blackboard paint, čímž získáme jak magnetický efekt, tak možnost psaní křídou."

  

Při rozhodování o realizaci magnetické stěny musíme nejprve promyslet, kam ji umístíme a jak velkou plochu chceme kreativnímu vyjadřování vyčlenit. V domácnosti jsou tyto dekorativní stěny zvlášť vhodné v dětském pokoji nebo herně, kuchyni, jídelně či na chodbě, kde můžeme stěnu dekorativními nátěry současně chránit před mechanickým poškozením. 

Před nanášením je nutné stěnu vhodným způsobem chránit papírovou maskovací páskou,doporučena je i ochrana podlahy a sousedního nábytku. Místo celé stěny se můžeme rozhodnout jen pro nátěr menších ploch neobvyklých tvarů a vytvořit tak obzvláště zajímavý vzhled.

"Sama jsem magnetický povrch, na který je možné psát křídou, vytvořila na prázdné ploše stěny mezi kuchyní a jídelnou. Nanášení nátěrů bylo velmi snadné a stěna mi úspěšně slouží k psaní poznámek a připínání magnetických rámečků pro polaroidové fotografie rodiny."

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz