Triádová neboli trojúhelníková harmonie

V triádovém barevném schématu se používají tři barvy, které jsou od sebe na barevném kruhu rovnoměrně vzdáleny.

Tři základní barvy (červená, modrá a žlutá) jsou výborným příkladem tohoto barevného schématu. Totéž platí pro tři sekundární barvy (fialová, zelená a oranžová).

Tento typ barevné harmonie bývá často velmi odvážný

Protože se výrazné kontrasty rychle omrzí, jsou tyto kombinace vhodné pro ty, kdo často mění barvy svého životního prostoru.

Kombinace protilehlých odstínů růžové, zelené a oranžové vytváří zajímavé a intenzivní kontrasty.

Jedná se o kontrastní barvy. Pokud využijete jejich čistých odstínů, bude takové barevné schéma vhodné pro dětské pokoje nebo herní prostory.

Do trojúhelníkového barevného schématu je vhodné zapojit řadu neutrálních prvků, které vykompenzují živost a sytost, vytvářenou těmito barvami.

Kombinací dvou kontrastních barev a jedné sousední lze dosáhnout výrazného efektu, ale prostor bude přeci jen působit o něco klidněji. Tmavě hnědý základ dodá pocit luxusu.

Trojúhelníková barevná harmonie je vždy určena odvážným uživatelům, kteří se nechávají inspirovat intenzivními odstíny a nečekanými kontrasty.

 

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz