Podzimní barvy v interiéru

Architektka Nina Štajner říká, že letošní podzim se do popředí znovu vracejí bohatější barvy. "PODZIMNÍ TRENDY nadchnou dramatickými, hlubokými, hnědo oranžovými, vínově červenými a hořčičně žlutými tóny, které prostor příjemně prohřejí."

 

Podzim se nezadržitelně blíží a s ním i důvod pro stylové osvěžení domova v souladu s novými barevnými trendy, které jsou letos neočekávaně výrazné. Barvy nadcházející sezóny překvapí svojí hřejivostí, sebevědomím, pohodlím a lehkou dekadencí. Domů je nejsnadněji vneseme čerstvou vrstvou barvy. 

Trendy v oblasti bytového designu se mění relativně rychle a letos se po několika sezónách minimalistické skandinávské estetiky znovu vrací do popředí intenzivnější barvy. 

Aktuální podzimní barevná prognóza nadchne dramatickými, hlubokými, hnědo oranžovými, vínově červenými a hořčičně žlutými tóny, které prostor zahřejí a vnesou do něj trochu dekadence. V barevném vzorníku JUB Favourite feelings můžeme tyto odstíny najít v sekcích Beauty, Love, Wisdom a Passion. 

Tyto teplé barevné tóny připomínají bohémská sedmdesátá léta minulého století a módní nádech dodají prostoru na kombinacích různých textur.

Povšimnout si můžeme měkké přírodní kůže, okázalého sametu, hrubě tkané tapiserie a ušlechtilého dřeva. Dokonce i příslovečně chladná textura kovu je momentálně módnější v teplé variantě měď a bronz. Metalické textury lze pomocí krycí malířské barvy DECOR Glamour snadno vytvořit i na stěně. 

U vybraných odstínů se jedná o klasické teplé tóny, které zosobňují domáckost, optimismus, životní energii a radost. Aplikace tak výrazných tónů ale každopádně vyžaduje sebevědomého uživatele. 

Teplé tóny se v módních interiérech objevují jako povrchová úprava větších ploch, méně odvážní uživatelé se mohou rozhodnout pro doplňkové dekorativní akcenty, jako jsou různá umělecká díla a bytový textil. 

Červená, oranžová a žlutá barva se krásně hodí k neutrálním béžovým nebo hnědým odstínům, velmi pěkně vypadá také kombinace s černobílým barevným schématem nebo chladnými šedými tóny.  

Více zajímavých témat architektky Niny Štajner můžete najít na jejím blogu Kitchy World.

 

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz