DECOR Travertino (Decoral)

Jedná se o další variantu techniky TRAVERTINO, kterou získáme vzhled oblíbeného obkladového kamene, na jehož povrchu jsou viditelné nerovnosti a drobné kaverny. Povrch je matný, rozdělený spárami v pravidelné vazbě do jednotlivých bloků.

Technika DECOR Travertino (Decoral)
DECOR Travertino (Decoral)
Příprava a postup aplikace

PŘÍPRAVA PODKLADU

 1. Podklad: pevný, suchý, bez mastných skvrn a jiných nečistot.
 2. Penetrace: AKRYL Emulze : voda (1 : 1).

 

POSTUP APLIKACE

Příprava Decoralu:

obsah balení vsypeme do 4,7 - 5,3 L vody a důkladně promícháme. Po 10 minutách znovu promícháme, dle potřeby přidáme trochu vody.

 

Nanesení Decoralu:

benátským hladítkem. Velikost nanášené plochy do 6 m2. Tloušťka vrstvy 3 - 4 mm.

Vytvoření struktury:

dekoračním kartáčem v době, kdy už je povrch Decoralu mírně zavadlý (cca 30 minut po nanesení). Kartáč držíme vodorovně a povrch s ním tupujeme mírně vlnovitě ve vodorovném směru. Děrovaná struktura by neměla přesáhnout 1/3 celého povrchu. Hustota vzoru závisí na požadovaném vzhledu. Nakonec celý povrch zlehka převálcujeme dekoračním válečkem.

Vytvoření vzoru kamenných bloků:

»vyřezáním« do povrchu Decoralu v době, kdy je suchý na dotek, ale ještě stále měkký (cca po 40 minutách). Vyměříme a tužkou vyznačíme obrysy bloků. Vyrovnávací latí a vybraným nářadím podle nich vyřežeme podélné a svislé spáry. Na větších plochách doporučujeme vytvářet větší bloky.

 

Vyrovnání povrchu:

povrch Decoralu ometeme a vodorovnými pohyby hladítkem položeným naplocho jemně uhladíme nejvíce vystupující místa, zhruba 1/3 povrchu neupravujeme. Dle potřeby spáry prohloubíme a opravíme.

Nanesení Antique:

širokým štětcem na zcela suchý povrch (cca po 24 hodinách). Antique dle potřeby naředíme max. 10 % vody.

 

Druhá vrstva Antique:

širokým štětcem na zcela suchý povrch (cca po 24 hodinách). Antique dle potřeby naředíme max. 5 % vody. Můžeme zvolit také jiný barevný odstín.

 

Nářadí a materiál

NÁŘADÍ

 • příprava podkladu: malířský váleček
 • nerezová špachtle
 • nerezové benátské hladítko (se zaoblenými rohy)
 • dekorační kartáč
 • dekorační kartáčový váleček
 • tesařská tužka
 • vyrovnávací lať nebo vodováha
 • nářadí pro vyřezání spár (např. šroubovák, držák válečku apod.)
 • široký štětec

 

MATERIÁL

Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz