Nejoblíbenější odstíny

Prostory, ve kterých žijeme, můžeme barvami obohatit a přizpůsobit našim vlastním přáním.

 

Je ale dobré o barvách něco vědět, abychom nepoškodili atmosféru, ve kterém žijeme. Vnímání barev závisí na několika faktorech: barevném odstínu, velikosti malovaného povrchu, druhu světla a naší náladě.

 

ODSTÍN

Barevné odstíny ovlivňují naši mysl a emoce. Zaměřme se na odstíny, teré na nás mají blahodárné účinky.

BÍLÁ

Barva pozadí, vytváří pocit chladu a vzdušnosti.

ŽLUTÁ

Nejlépe se hodí do kuchyní s jídelnou, obývacích pokojů, pracoven, učeben a místností pro rekreaci. Místnosti oživí, prosvětlí a dodá jim teplo. Není vhodná do ložnic.

ORANŽOVÁ

Stejně jako žlutá, pouze není vhodná do pracoven a kanceláří. Dává pocit sounáležitosti, zvyšuje sebevědomí a podporuje chuť k jídlu.

ČERVENÁ

Nejvhodnější pro jídelny, jelikož podporuje aktivitu, družnost a zvyšuje touhu po jídle, často se používá také v restauracích, dětských hernách a tělocvičnách... Prostor osvěžuje, obohacuje a opticky zmenšuje. Není vhodná do ložnic, studoven, dílen, školních tříd, kanceláří a nemocničních čekáren...

FIALOVÁ

Je vhodná do ložnic, koupelen a místností, kde relaxujeme či meditujeme. Uklidňuje a přináš duševní rovnováhu. Měla by se používat spíše na menší plochy a doplňky.

ZELENÁ

Nejvhodnější do obývacích pokojů, ložnic a pracovních prostor, kde jsou nervozita a stres každodenním jevem, protože uklidňuje a ochlazuje. Není vhodná do tělocvičen a chladných místností.

MODRÁ

Vhodná do ložnic, koupelen a pracoven...obecně do místností určených k odpočinku. Vytváří chladný a vzdušný prostor. Není vhodná do jídelen, místností k zábavě a relaxaci, ani do sklepů.

Najděte inspiraci mezi více než 10.000 odstíny nejoblíbenější barvy JUPOL Gold. 

VELIKOST  PLOCHY 

Vybíráme-li odstín na základě vzorníku barev, může na nás barva na malé ploše působit příjemně a sympaticky. Když však touto barvou natřeme stěnu obývacího pokoje nebo fasádu, můžeme odstín vnímat odlišně.

 

Pokud zvolíme intenzivní odstín, bude na větší ploše působit ještě intenzivněji. Pokud zvolíme velice světlý odstín, bude na větší ploše působit ještě světleji. Proto doporučujeme před nátěrem prověřit odstín na větší ploše (alespoň 15 x 15 cm, případně i větší).

DRUH SVĚTLA

Je dobré mít na paměti, že na odstín má velký vliv i samotné světlo. Promyšleným použitím odstínů a světla můžeme v bytě prosvětlit všechna tmavá místa.

 

V místnosti s dobrým přirozeným nebo umělým osvětlením si tak můžeme dovolit i volbu živějších nebo tmavších barevných tónů. Dokonce také v menší místnosti s dobrým přirozeným osvětlením si můžeme sebevědomě dovolit kombinovat tmavší nebo živější barevné odstíny, protože místnost díky dostatku světla nebude působit stísněně.

NÁLADA

Barvy mají schopnost ovlivňovat naši náladu. Přitom osobní vztah k barvám závisí u každého jednotlivce na řadě faktorů, jako jsou jeho charakter, věk, pohlaví, nálada, móda...

 

Naše momentální nálada hraje při výběru barvy velkou roli, proto je rozumné odstín vybírat v době, kdy jsme klidní a dobře naladěni. Barvu rozhodně nedoporučujeme vybírat za úplňku nebo v den, kdy jsme unaveni, nervózní či ve stresu, protože barvy v takových dnech vnímáme odlišně.

 

Barvy, jako jeden z nejdůležitějších stavebních kamenů architektury budov a interiérového designu, mají na člověka velký vliv. Pro výběr vašich dokonalých barevných odstínů je třeba ctít zásady teorie barev i naslouchat vašemu osobnímu vnímání jednotlivých odstínů.

Při navrhování interiéru jde obvykle o kombinaci podlahových krytin, nábytku, bytového textilu a doplňků. Všechny tyto prvky se pyšní každý svým barevným odstínem. Ve srovnání např. s nábytkem, který je na trhu k dispozici v omezeném množství barevných variant, nabízejí stěny daleko největší svobodu při výběru dokonalého barevného odstínu. Vnitřní malířská barva JUPOL Gold je k dispozici ve více než 10.000 barevných odstínech a určitě si vyberete ten nejvhodnější i do vašeho interiéru! Odstíny pokrývají kompletní barevné spektrum, liší se podle chromatičnosti a tónování je možné podle barevného vzorníku JUB Favourite feelings, vzorníků RAL a NCS nebo také přípravkem DIPI Koncentrat.

Váháte-li s výběrem toho pravého odstínu, objednejte si zhotovení vizualizace interiéru nebo fasády.

 

 

JUPOL Gold advanced

 

Vysoce kvalitní malířská barva

 

Pro všechny více zatížené vnitřní prostory, kde je požadován estetický vzhled natřených povrchů.

 

JUPOL Gold
JUPOL Gold
Více než 10.000 nejoblíbenějších odstínů JUPOL Gold
Aplikace JUB Home Painter vám usnadní výběr odstínů – vyzkoušejte si jejich různé kombinace na vašich nebo typových objektech.
Objednejte barevnou studii vašeho objektu zpracovanou architektem. Cena 750 Kč vč. DPH. Zahrnuje tři návrhy, tisk a možnost vlastních úprav. Při nákupu tepelně izolačního systému JUBIZOL vám bude přiznána sleva v hodnotě zpracování barevné studie.
Kontakty: JUB akciová společnost, Masarykova 265, 399 01 Milevsko, T: +420 736 774 758, E: design-studio@jub.cz